Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Proti chaosu, cirkusu a ostudě postavíme silný program a stabilitu Doporučený

Profesor Fiala představil program ODS na ideové konferenci v Praze Profesor Fiala představil program ODS na ideové konferenci v Praze snímek Ivana Haslingerová Fragmenty

Po naprosto zbytečnému a pro občany nepochopitelnému sebevražednému počínání premiéra Sobotky podat demisi a svrhnout tím vlastní vládu jen proto, že si myslel, že nebude umět vyhodit jím nenáviděného ministra, přichází Fialova ODS s komplexním programem jak dát zemi do pořádku. Je jasné, že to má obtížné, protože po tom jak neprofesionálně a furiantsky se choval Mirek Topolánek ve funkci premiéra, ztratila obrovsky důvěru. A po paranoickém vedení země Petrem Nečasem, od něhož si voliči slibovali omluvu za neschopného předchůdce a nastolení rovné daně, s níž Topolánek vyhrál volby a jak se ukázalo v televizních debatách, že ji naprosto nezná, došlo již k naprosté ztrátě důvěry neboť Petr nečas se o nic takového ani nepokusil. Jednoho neschopného premiéra lze tolerovat každé straně, ale dva... Nikdo nevěřil, že se z takto zostuzené strany podaří vybudovat profesoru Fialovi ještě něco životaschopného. Přesto se stal zázrak. Profesor Fiala se vzdal se místa rektora na Masarykově universitě a svolal do Olomouce Kongres na němž slíbil, že se o to přesto pokusí. Jak tehdy říkal "Krysy trustili loď" a s novými lidmi či slušnými staronovými členy, kteří se praktikách Topolánka nepodíleli to dokážeme. A potichu bez okázalosti budoval a budoval. A nebylo to rozhodně jednoduché. Strana nejenže neměla peníze, ale dokonce měla 40 milionů dluhů. Přesto na letošní ideové konferenci představila 190 bodový program. velmi podobný Klausově Modré šanci, kterou Topolánek tak zadupal do země.

Tedy až na zahraniční politiku, která je, byť s výhradami, bohužel provropská. Říká si eurorealistická a strana naivně věří, že jde něco tak hrozného jako je současná Evropská unie naprvit. Ale protože jde o volby do našeho, nikoli evropského parlamentu, je program pro vnitřníí politiku strany nejkomplexnější a nejlepší ze všech, které  strany dosud veřejně předložily.  

Předseda ODS Petr Fiala k tomu říká: "Po měsících politického cirkusu, chaosu a ostudy, kterou nám předváděly vláda, koaliční strany a Pražský hrad, chceme vrátit politickou diskusi tam, kam patří v tomto období necelých pět měsíců před volbami. ODS se v červnu vrací k tomu, co jsme započali naší dubnovou programovou konferencí. Budeme pokračovat především v rámci naší kampaně za nižší daně a vyšší platy, v kampani za méně byrokracie a více svobody. Protože to jsou oblasti, které lidi zajímají."

Předseda centrálního volebního štábu Zbyněk Stanjura k tomu dodává: „ODako první představila realistický návrh na snížení daní a zvýšení platů všech zaměstnanců. Téma se hned stalo klíčovým a ostatní strany nás vzápětí začaly kopírovat. Naše návrhy na 7% zvýšení platů všech zaměstnanců však vychází z reálných propočtů, nikoli z touhy trumfnout ostatní. Originál je vždy lepší než jeho nepovedená kopie,“ uvedla 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. jak „Červen bude posledním měsícem, kdy lze ve sněmovně ještě něco prosadit. Budeme tak svědky dalšího chaosu a cirkusu ze strany vládní koalice. Na tuto situaci chceme upozornit v červnové fázi naší kampaně. Na několika tiskových konferencích zhodnotíme dosavadní vládní práci v několika oblastech a navrhneme naše konkrétní řešení. V podobném duchu se ponese i naše billboardová kampaň. Proti chaosu, cirkusu a ostudě postavíme silný program, poctivou politiku a stabilní zemi.“ 

Číst 5264 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %