Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Vstup do eurozóny bude stát 350 miliard Kč, přijetí eura je vysoce nezodpovědný populismus Doporučený

  • pondělí, dub 13 2015
  • Napsal(a)  Europoslanec Petr Mach, lídr Strany svobodných občanů
Petr Mach uvádí přednáškový seminář o českém školství Petr Mach uvádí přednáškový seminář o českém školství snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Snaha opustit dlouhodobě dobře fungující českou korunu a vyměnit ji za euro, které prochází v důsledku dluhové krize značnými otřesy, nedává rozumný smysl a byla by pro Českou republiku škodlivá. Na akutnosti nabývá možnost opětovného bankrotu Řecka a jeho odchod z eurozóny. Další země jako Itálie nebo Španělsko se postupně vydávají řeckou cestou. Svobodní považují proto kroky prezidenta a premiéra směřující k přijetí eura za nezodpovědný hazard s budoucností České republiky.

 

Členové eurozóny pravidelně porušují domluvená pravidla a pozbyli tak posledních zbytků důvěryhodnosti. Státy eurozóny již rezignovaly na dodržování Paktu stability a růstu, zrušily zákaz ručení za dluhy ostatních zemí a ignorovaly zneužití ECB k nákupu dluhopisů bankrotujících zemí. 

Samostatná měnová politika ČR přináší řadu výhod. Koruna je mezi investory vnímána podobně jako švýcarský frank, tedy jako přístav bezpečí. To dovoluje České národní bance navyšovat devizové rezervy, které lze účinně použít v případě vleklých finančních krizí. Schopnost ČNB samostatně nastavovat úrokovou míru je důležitý nástroj, který umožňuje předejít například vzniku realitních bublin, které zapříčinily  problémy Španělska, Irska a dalších.

Vstup do eurozóny je navíc spojený s rizikem v podobě gigantického výdaje 350 miliard korun, který budeme muset zaplatit prostřednictvím Evropského stabilizačního mechanizmu dalším státům, které se dostanou do dluhových problémů. Jedná se o 35 tisíc korun na každého občana ČR a tyto náklady se mohou ještě dále navyšovat. Na tento problém upozorňují Svobodní již od roku 2011 na webu esm.svobodni.cz.

Svobodní věří, že je nutné zbavit Českou republiku závazku přijmout euro, a usilují o vytvoření mechanismu pro stávající členy umožňující eurozónu opustit. Spustil jsem proto iniciativu Dobrovolné euro, která usiluje o to, aby přijetí eura bylo pro státy plně dobrovolným rozhodnutím. Na svou stranu jsem již překvapivě získal europoslance z levé i pravé části politického spektra.

Číst 8913 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v EUROZÓNA A EKONOMIKA ČR

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 43 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %