Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Svobodě a odpovědnosti zdar! Doporučený

  • sobota, bře 06 2021
  • Napsal(a)  LIBOR VONDRÁČEK
Předseda Svobodných Libor Vondráček Předseda Svobodných Libor Vondráček

Dovolte mi, abych vám ještě jednou připomenul moje slova ke spolupráci Trikolory, Svobodných a Soukromníků: Svobodní dlouhodobě hájí svobodu a odpovědnost jednotlivce a bojují proti centralizaci moci v rukou vlády a nikým nevolených úředníků. Už 12 let připomínáme, že každý dospělý člověk za sebe dokáže rozhodnout lépe, než jak za něj rozhodují politici. Také víme, že nejefektivněji utratí peníze ve svůj prospěch ten, kdo si je vydělal, a nejhůře se se zdroji hospodaří v situaci opačné. Když vláda utrácí peníze cizí, ve prospěch ostatních. Dnes se ovšem nacházíme v době, kdy není možné o těchto věcech pouze učeně mluvit. Všechna tvrzení, která jsem před chvíli řekl, jsou ve velkém popírána vrcholnými politiky. Podle generálního tajemníka OSN čelíme největšímu globálnímu ohrožení lidských práv a svobod za poslední roky a u nás proti pandemickému zákonu hlasuje jen zlomek poslanců a zlomek senátorů.

 

Mezi hrstku takto zásadových zákonodárců patří poslanci Trikolóry i senátor zvolený za Svobodné jaroslav Chalupský, který hlasoval pro zamítnutí tohoto zákona. Zákon nepřátelský vůči občanským svobodám navíc nedávno v mediálním prostoru tvrdě kritizoval i vedle mě stojící předseda Bajer, a proto není náhodou, že teď před vámi stojíme právě v této sestavě. Vzhledem k mimořádnosti dnešní situace se Svobodní poprvé ve své historii rozhodli spojit síly do sněmovních voleb.

Uvědomujeme si, že po těchto volbách musí být ve Sněmovně silně zastoupen hlas těch, kteří si váží svých osobních práv a svobod. Nikdo z nás si nechce ani představit, jak špatně by to mohlo dopadnout, kdyby pod čarou zůstalo významné množství hlasů lidí, kteří stojí o větší nezávislost na politicích u nás i v Bruselu.

Svoboda slova, česká koruna, placení v hotovosti, naše současná azylová politika, s tím vším bychom se mohli brzy definitivně rozloučit.

Díky vytvoření koalice Trikolóra + Svobodní + Soukromníci zabráníme v říjnových volbách propadnutí hlasu statisíců lidí, jejichž zájmy jsou dnes v Parlamentu hájeny jen velice málo. Není asi překvapením, že Svobodní, kteří mají z trojice partnerů nejmladší věkový průměr, často koukají i do vzdálenější budoucnosti.

Věřím, že dnešní spojení našich sil sehraje v budoucnu ještě významnější roli. Myšlenka svobody a odpovědnosti jednotlivce opět pevně zakotví na české politické mapě a naše spolupráce přiblíží Českou republiku do nové éry, ve které se bude dařit i těm, kteří věří více sobě, své rodině a svému okolí než elitám, které by rády řídili jejich životy.

Číst 3215 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %