Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 767

Právo občanů držet zbraň by mělo být ukotveno v ústavě Doporučený

Ministr vnitra Milan Chovanec Ministr vnitra Milan Chovanec snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

Hájíme zdravý rozum. Lidé by měli mít právo držet zbraň a evropská směrnice o zbraních nemá souvislost s bojem proti terorismu, sdělil ministr vnitra Milan Chovanec spolu se zástupci odborné střelecké veřejnosti dnes, 12. dubna 2017, ve Sněmovně před projednáváním návrhu změny ústavního zákona o bezpečnosti ČR, který do ústavy ukotvuje, že občané mají pro zajišťování bezpečnosti právo nabývat, držet a nosit zbraň. Spolu se mnou tuto novelu předložila skupina poslanců z většiny poslaneckých klubů. Nemáme zájem usnadnit lidem cestu ke zbraním. Chceme ale velmi dobré zákony, které dnes v oblasti bezpečnosti platí, zachovat v současné podobě i po případném zavedení evropské směrnice o zbraních. Chceme pro občany vytvořit ústavní princip držet zbraň a za jasných podmínek se moci zapojit do zajišťování bezpečnosti země. Tímto návrhem hájíme zdravý rozum. Pro přijetí návrhu udělám maximum možného a Ministerstvo vnitra bude hledat východiska, jak občanům zbraně ponechat. V případě přijetí směrnice EU navrhnu podat žalobu proti její platnosti k Soudnímu dvoru EU.

 

Spolu se mnou poslanecký návrh podpořili také předseda sněmovního Výboru pro bezpečnost Roman Váňa, David Karásek ze Sdružení na ochranu práv majitelů zbraní LEX nebo zástupce Českomoravské myslivecké jednoty Bohumil Straka. Roman Váňa připomněl, že trestné činy se v naprosté většině nepáchají legálně drženými zbraněmi, proto je nutné trvat na tom, že současná snaha EU regulovat legálně držené zbraně se boje proti terorismu netýká. Předkládaná novela je dle Romana Váni důležitá také z toho důvodu, že ČR umožní využít veškeré možnosti, které nám nová směrnice nabízí, a to včetně výjimek.

Záměr změny ústavního zákona vznikl na základě prací na Auditu národní bezpečnosti a začal se připravovat v létě 2016. Aktuální evropská směrnice o zbraních, která zakazuje některé typy poloautomatických zbraní a zásobníků a současně zavádí povinnost nově registrovat dosud neregistrované zbraně, však práce na návrhu urychlila. Samotná směrnice se dotkne statisíců zbraní a cca milionu zásobníků, které dnes lidé mohou legálně či bez registrace vlastnit. V případě přijetí směrnice EU navrhnu podat žalobu proti její platnosti k Soudnímu dvoru EU.

 

Číst 10664 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %