Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Zastavme migraci do Evropy. Naší prioritou musí být zajištění bezpečnosti a řádu na vnějších hranicích EU Doporučený

Ministr vnitra Milan Chovanec Ministr vnitra Milan Chovanec snímek Ivana Haslingerová Fragmenty

ČR se od začátku aktivně zapojuje do řešení migrační krize. Se zájmem jsem si proto  v českém tisku přečetl text eurokomisaře pro migraci a vnitřní věci Dimitrise Avramopoulose „Migrace? Zapojit se musí i Česko“. Jsem rád, že i pan eurokomisař chce konečně zastavit nelegální migraci do Evropy. To je přesně to, co říkáme a prosazujeme od začátku. Dlouhodobě upozorňujeme na to, že naší prioritou musí být zajištění bezpečnosti a řádu na vnějších hranicích EU. Stále opakujeme, že musíme naši pomoc uprchlíkům soustředit do zemí jejich prvního vysídlení.

A nejenže to říkáme, my tak konkrétně konáme. Od roku 2015 jsme do hotspotů v Řecku a Itálii vyslali 68 českých expertů, v rámci operací Frontexu působilo 325 policistů a dalších 694 policistů pomáhalo v krizových oblastech, jako je např. Maďarsko, Srbsko, Slovinsko nebo Makedonie. A nejen to. V rámci pomoci zemím zasaženým migrací, jako je Jordánsko, Turecko, Libanon či Irák, jsme investovali 640 milionů korun. Ani tím ale naše pomoc nekončí. Jen za poslední čtyři roky provedli čeští lékaři téměř 2000 operací v Jordánsku a Iráku. Dobrovolně tak stále navyšujeme účinnou pomoc, která skutečně řeší problémy.

Není nutné nás vyzývat k účasti na zastavení migračních toků přes centrální Středomoří do Itálie. To my přeci dávno děláme. Již před dvěma měsíci vláda rozhodla o uvolnění 24 milionů korun na výcvik libyjské pobřežní stráže. Stejně tak kontinuálně tři roky vysíláme své experty do italských hotspotů. Také jsem rád, že pan eurokomisař připustil, že uchazeči o relokaci z Řecka a Itálie nejsou dostatečně bezpečnostně prověřováni. Jen jestli my to neříkáme už od  začátku...

 

O těchto skutečnostech jsem informoval ve svém dopise i pana eurokomisaře Dimitrise Avramopoulose.

 

 

Číst 10301 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %