Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Odmítáme být fackovacím panákem EU! Výroky jejích politiků jsou skandální! Doporučený

Ministr vnitra Milan Chovanec Ministr vnitra Milan Chovanec Snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

 Pokud část EU zůstane u osočování a vyhrožování, může to mít nedozírné negativní následky pro celou EU. V posledních dnech zesílily snahy některých evropských politiků, ale také zástupců Evropské komise vykreslovat ČR i další státy V4 jako země, které v otázce nelegální migrace neplní své povinnosti. Součástí ofenzívy je otevřené vydírání, konkrétně výhrůžky snížení prostředků ze strukturálních fondů, pokud nebudeme přijímat migranty z Itálie a Řecka v takovém tempu, se kterým budou tyto země spokojené.

Výroky, jež se ČR pokouší vykreslit jako nespolehlivou zemi, která neplní své zákonné povinnosti a odmítá přijímat uprchlíky, považujeme za skandální. Své mezinárodně-právní závazky včetně těch azylových dlouhodobě plníme, na rozdíl právě od Itálie či Řecka.

Pokračující útoky některých „starých“ členských států EU na státy V4 sleduji s velkým znepokojením, tento bezdůvodný a mimořádné nebezpečný nekonstruktivní přístup může zavést EU do trvalé politické krize. Pokud bude část EU na státy V4 trvale nesmyslně útočit, cejchovat je jako kacíře a vyhrožovat „zavřením unijních kohoutků“, povede to pouze k růstu protiunijních nálad a růstu protisystémových hnutí v ČR i dalších zemích. Pokud je cílem neustálého napadání realistické politiky V4 rozklad evropské integrace, pak ať evropští politici v obviňování pokračují. My však budeme stále prosazovat věcnou diskusi a hledání smysluplného a udržitelného řešení. 

Nikdo rozumný už přece nepochybuje, že Evropa dnes sklízí následky pochybného politického procesu, kdy část EU nátlakově prosadila závazná opatření bez podpory celé EU. Přitom relokace od počátku odmítala jako pomýlené a neefektivní. Přesto jsme byli připraveni při dodržení především bezpečnostních podmínek opatřením vyhovět. Bohužel Řecko a Itálie prokazatelně nedokáží zajistit bezpečnou a kontrolovanou migraci do EU ani prostřednictvím konceptů hotspots.

Nejsme a nebudeme ochotni upřednostnit řešení následků před řešením příčin krize

A to i přesto, že na nás země, které si neplní své povinnosti v rámci konceptu hotspots, neustále svalují vinu za svá vlastní pochybení. Především Itálie a Řecko nesou vinu na nefunkčnosti celého systému, který samy pomáhaly po desetiletí uvést v život. Odmítáme být fackovacím panákem Bruselu a některých států jižní Evropy, které nejsou schopny vybudovat funkční model spolupráce, a silně apelujeme na potřebu najít kompromis a jednohlasnou shodu. Vydíráním části členských států nelze prosadit fungující systém a pravidla.

Pokud část EU zůstane u osočování a vyhrožování, může to mít nedozírné negativní následky pro celou EU.

Číst 11536 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v EU

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 42 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %