Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Karabach připomíná Sudety bezohledně předané velmocemi nacistickému Německu Doporučený

  • sobota, říj 17 2020
  • Napsal(a) 
Tomio Okamura na konferenci v PSP ČR o (ne)vymahatelnosti práva u nás Tomio Okamura na konferenci v PSP ČR o (ne)vymahatelnosti práva u nás snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty

V pátek 16. října  jsem před Sněmovnou převzal spolu s poslankyní SPD Monikou Jarošovou petici občanů na podporu křesťanské Arménie ve válce s Tureckem podporovaným islámským Ázerbajdžánem. Naše srdce jsou na straně arménského lidu. A toto jsem k tomu řekl, souhlasíte se mnou?

 Vážení přátelé, dámy a pánové, děkuji za možnost převzít a předat vaši petici Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Jak víte, já osobně i naše hnutí prosazujeme přímou demokracii a z toho plynoucí právo sebeurčení národů na jejich historickém území. Boj křesťanských Arménů o vlastní nezávislost na území, které obývají tisíce let, je ukázkovým příkladem. A součástí tohoto boje je bezesporu i území Náhorního Karabachu. I české zdroje připomínají, že už kolem roku 180 př.n.l. se Karabach stal jednou z 15 provincií Arménského království. Další tisíciletí jsou pak zjevným bojem s osmanskými Turky a dalšími, kteří chtěli Arménii okupovat.

Boj Arménů, kteří si nakonec alespoň zčásti svůj stát vybojovali, připomíná tisíciletý boj Čechů a Moraváků proti německé expanzi, a příběh Náhorního Karabachu připomíná české pohraniční území Sudety, bezohledně velmocemi předané nacistickému Německu. Válku, kterou dnes vede Tureckem podporovaný islámský Ázerbajdžán a křesťanská Arménie na území, kde žijí přes dva tisíce let Arméni, je nutné ukončit. Je smutné, že v případě Arménie, tak třeba i v našem československém případě, měly vždy velmocenské zájmy přednost před právem na spravedlnosti, a bohužel i před lidskými životy.
 
Budeme nejen žádat o rozhodné kroky naši vládu, ale také se obrátíme na představitele Evropské unie. I když je mi jasné, že bruselské elity mají jiné priority než umírající lidé v Karabachu. Navzdory tomu věřím, že i bez ohledu na tyto evropské elity, najdeme v celé Evropě přátele, kteří Arménii podpoří.
 
Vážení a drazí přátelé, naše srdce jsou na straně arménského lidu, na straně nejen trpících, ale i těch, co dnes bojují za svoji zemi, za své předky a pro své potomky. Bojují i za nás, protože právo na život ve vlastní suverénní zemi je bohužel třeba hájit den co den, u nás, v Arménii, ale třeba i v Katalánsku nebo v Kurdistánu.
Děkuji za pozornost
 

Vážený pane předsedo, na Vaši otázku, zda s Vámi souhlasíme zní naše odpověď ANO. 

Za redakci kulturně-hospodářské revue Fragmenty RNDr. Ivana Haslingerová, CSc., šéfredaktorka veue

Za Kulturní komisi ČR, vydavatele revue, její prezident Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc.

 

Číst 4572 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SVĚT

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 46 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %