Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Trikolóra: Po Ježíšově smrti na kříži následuje vzkříšení - vzkříšení svobody! Doporučený

  • sobota, dub 08 2023
  • Napsal(a)  ZUZANA MAJEROVÁ a PETR ŠTĚPÁNEK
Velikonoční přání Trikolóry je MEMENTEM všem, kteří nyní v opilosti vlastní mocí s nebývalou arogancí zneužívají svého postavení. Velikonoční přání Trikolóry je MEMENTEM všem, kteří nyní v opilosti vlastní mocí s nebývalou arogancí zneužívají svého postavení.

Vážení přátelé, milí členové a příznivci Trikolory, můžeme, ale také nemusíme to na počátku velikonočních svátků chápat pouze jako metaforické vyjádření. Žijeme v časech, kdy vládnoucí garnitura každým dalším dnem přibíjí na kříž naše další a další občanské svobody, na prvním místě svobodu vyjadřování, zabíjí pluralitu názorů a ničí životy vybraným osobnostem, ať už z akademického, sportovního či jiného prostředí.

Je to zavrženíhodné. Nic to ale nemění na skutečnosti, že po smrti na kříži, jak z Písma víme, následuje vzkříšení. V našem případě vzkříšení svobody. Skutečné svobody! Asi to nebude trvat pouze tři dny, přesto si buďme jisti, že nic netrvá věčně, neboť Boží mlýny stále melou. Někdy sice pomalu, ale melou. Právě tohle si o Velikonocích dovolujeme připomenout všem, kteří nyní v opilosti vlastní mocí s nebývalou arogancí zneužívají svého postavení.

Ale dosti politiky. Vážení přátelé, přejeme Vám všem krásné prožití Velikonoc, nejvýznamnějších křesťanských svátků, a hlavně pevnou víru, že hájit svobodu má smysl. Nespoléhejme ale pouze na Boží mlýny, pro návrat skutečné svobody musíme něco udělat především sami. Každý z nás.

Zuzana Majerová, předsedkyně Trikolory

Petr Štěpánek, 1. místopředseda Trikolory

Snímek zachycuje Petra Štěpánka a Zuzanu Majerovou na demonstraci za obranu děkana Národohospodářské fakulty VŠE Miroslava Ševčíka u Churchillova pomníku před budovou této první vysoké školy totalitních praktik u nás po roce 1989.

Autorka snímku: Ivana Haslingerová, revue Fragmenty

© Kulturní komise ČR, 8.4.2023

Číst 519 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 48 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %