Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Týdenní Festival křesťanství v Praze Doporučený

  • středa, kvě 20 2015
  • Napsal(a)  Ivana Haslingerová
J. Em. Dominik kardinál Duka OP celebruje mši svatou v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha J. Em. Dominik kardinál Duka OP celebruje mši svatou v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Praha přivítá ve dnech 30. května - 6. června první ročník projektu Dny víry. Společně s již šest let zavedeným projektem Noc kostelů bude v Praze v souvislosti s těmito dvěma kulturními akcemi probíhat po celý týden poprvé  Festival křesťanství . Celou tuto významnou duchovní akci pořádá Arcibiskupství pražské  v čele s Jeho Eminencí Dominikem kardinálem Dukou OP. Šéfem organizačního týmu obou projektů je  P. Michal Němeček.

 Noc kostelů se koná v pátek 29. května a zúčastní se jí více než 250 farností a sborů z Prahy a Středočeského kraje. Ty v podvečer a večer otevřou své prostory pro zájemce. Součástí prohlídek bude i rozmanitý kulturní a vzdělávací program. Více na www.nockostelu.cz.

Ke Dnům víry připravují křesťanské farnosti, sbory a komunity zhruba 300 programových nabídek, které jsou určeny všem lidem, bez ohledu na náboženství a jejich vztah k víře. Na mnoha místech v centru i v okrajových částech Prahy nabídnou Dny víry přednášky, koncerty, výstavy, duchovní programy, ale i filmový festival či programy pro děti a rodiny.

Náš národ je díky komunistickému potření církve a Boha nemocný na své duši. Bohužel i po svržení zločinného komunistického režimu se pro snahu o rychlou nápravu komunisty poničené ekonomiky pozapomnělo klást důraz i na morální hodnoty lidské existence a tím na morální vlastnosti obyvatel. To je největší zlo a tragédie naší společnosti, které je nutno napravit. Občané si musí uvědomit, že žít jen dneškem jako zvěř k plnohodnotnému životu nestačí.  Že nám dal stvořitel duši, která nás od ní odlišuje a povznáší ve vertikále kříže vyšším cílům než je pouhé bohatství, výš k Bohu. Že máme křesťanské kořeny, bez nich zanikneme! Tomuto zušlechtění duší lidí pomáhala po staletí nejlépe církev.

Je proto skvělé, že po více než půl století komunistického duchovního marasmu se začíná díky panu arcibiskupovi Dukovi do naší země vracet zájem o kulturní uvědomění si křesťanských kořenů našeho  národa. Že stále víc lidí se obrací k Bohu a nalézá víru.

LetošníchDnů víry se aktivně zúčastní mnoho osobností společenského života či kulturní scény: režisér Jiří Strach, moderátorka Daniela Drtinová, hudebníci Jiří PavlicaJiří StivínPavel Helan, zpěvačka Elis, herec Zdeněk Piškula, virtuosové Radoslav KvapilMagdalena Mašlaňová, akademici Tomáš HalíkJiří GrygarMarek Orko Vácha a další. Svůj vlastní program připravuje stříbrná medailistka z olympijských her v Aténách (2004) Lenka Marušková.

 

Číst 10522 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Právě přítomno: 45 hostů a žádný člen

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %