Obrovsky vzdělává občany a otevírá jim oči v orientaci v současném

šíleném  světě  plném   nesmyslných   -ismů  šířených  úředníky  EU.  

Institut Václava Klause

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Zákony musí dodržovat každý občan ČR Doporučený

  • pátek, čec 17 2015
  • Napsal(a)  JANA HAVELKOVÁ
Profesor Fiala na návštěvě u primátora Teplic Kubery Profesor Fiala na návštěvě u primátora Teplic Kubery ARCHIV ODS

Předseda ODS Petr Fiala navštívil na pozvání senátora Zbyňka Linharta (STAN) Krásnou Lípu na Šluknovsku. Jednou z diskutovaných otázek bylo i soužití s místní romskou komunitou.

Podle profesora Petra Fialy je „Krásná Lípa hodnocena odborníky jako vzorový příklad soužití s romskou menšinou. Bohužel, na Šluknovsku jde spíše o výjimku. Řešením složitého soužití je aktivní práce komunálních politiků, ale chuť a vůle musí být i na druhé straně. V Krásné Lípě je potřeba ocenit velkou práci místní politické reprezentace v čele s panem senátorem Linhartem a panem starostou Kolářem. Důležité je zaměřovat se na prevenci a na výchovu k zodpovědnosti.

I proto ODS bude prosazovat, aby např. nebyly vypláceny sociální dávky těm rodičům, kteří neposílají své děti do školy. Znovu je nutné vrátit se k diskusi o zavedení veřejné služby. Součástí komplexního řešení musí být i odmítnutí plošné výstavby sociálních bytů nebo zatížení starostů povinností držet byty pro sociálně slabé.

Každý musí být zodpovědný za své činy.

Nelze se jen vymlouvat a svalovat vinu na jiné nebo na stát. Každý občan České republiky, bez ohledu na barvu pleti, náboženské vyznání apod. musí respektovat zákony naší země. Ten, kdo je respektovat nebude, musí jasně pocítit, že pravidla platí pro všechny a slušní občané nemohou doplácet na nezodpovědnost ostatních. 

Součástí výjezdu Petra Fialy byla i návštěva Teplic, kde se setkal s primátorem Jaroslavem Kuberou. Jaroslav Kubera je důkazem toho, že ODS může vítězit i v obcích, které na první pohled vypadají pro pravici ‚ztraceně‘. Mnohokrát jsem slyšel: ‚Já jsem ze severních Čech. Tam ODS nemůže nikdy vyhrát…‘ Není to pravda. Příklad Jaroslava Kubery či pana starosty Kulhánka z Kadaně, kde jsem byl na návštěvě minulé léto, jasně ukazuje, že to jde.“ 

Petr Fiala se v Teplicích setkal i s některými živnostníky a podnikateli, kteří mu potvrdili obavy z toho, jak současná vláda postupuje proti zájmům aktivních lidí. S Jaroslavem Kuberou a místními občany řešili i soužití s místní muslimskou komunitou. Podle Petra Fialy „Teplice dobře ukazují, že islám nemusí být nebezpečný, pokud nenabere radikálních podob. V Teplicích byly sice v minulosti určité problémy s dodržováním pořádku, ale včasným řešením se předešlo tomu, aby se tématu ujali extremisté. Znovu to dokazuje, že o problémech se musí mluvit a nesmí se zametat pod koberec. To vede jen k radikalizaci společnosti. Nebezpečím je radikální islám, ne islám sám o sobě.“ 

 

 

 

Číst 19915 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SOUDCOKRACIE 4.PARLAMENT

Související položky (podle značky)

Fragmenty jsou též na Twitteru a facebooku

                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.      

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %